سنگ تراورتن حاجی آباد | قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد | خرید سنگ تراورتن حاجی آّباد | کاربردهای تراورتن حاجی آّباد

اگر به دنبال خرید سنگ تراورتن بوده باشید، بی شک تاکنون نام سنگ تراورتن حاجی آباد به گوشتان خورده است. تراورتن حاجی آباد در شهرستان محلات استان مرکزی استخراج می‌شود. این سنگ ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. اما موضوع بسیار مهم در این میان خرید سنگ تراورتن حاجی آباد و عوامل تعیین‌کننده ی قیمت آن است که به آن نیز خواهیم پرداخت. اما ابتدا بیایید این سنگ را بیشتر بشناسیم، چرا که قیمت تابعی از ویژگی‌ها و مزایای آن است.

ویژگی ها و عوامل موثر بر قیمت تراورتن حاجی آباد

اگر سنگ تراورتن را بشناسید می‌دانید که مقاومت آن در بین سنگ‌های ساختمانی مثال زدنی‌ست. سنگ‌های تراورتن معمولاً دارای تخلخل و در اندازه‌های مختلفی هستند که در این بین تراورتن حاجی آباد تخلخل کمتری دارد و این مسئله حتی باعث افزایش مقاومت فشاری آن نیز می‌شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم سنگ تراورتن حاجی آباد طیف رنگی آن است. این سنگ را می‌توانید در رنگ‌های کرم روشن تا شکلاتی خریداری کنید.

قیمت تراورتن حاجی آباد از طرفی به فرایند فرآوری آن به شدت وابسته است. چرا که این سنگ به شیوه‌های مختلفی فرآوری می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: فرآوری چرمی، فرآوری تیشه‌ای و فرآوری آنتیک. هر یک از این انواع فرآوری طی پروسه‌ای خاص انجام می‌شوند و طبیعتاً قیمت تمام شده‌ی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

کاربرد های تراورتن حاجی آباد

همان‌طور که دیدید تنوع در کیفیت و نوع فرآوری سنگ می‌تواند بر قیمت آن موثر باشد. این موضوع در خصوص نوع کاربرد سنگ نیز صدق می‌کند. چرا که سنگ‌های ساختمانی که قرار است در نقاط مختلف و با کاربری‌های متفاوت به کار گرفته شوند، باید خصوصیات متمایزی از یکدیگر داشته باشند. عموماً می‌توان کاربردهای تراورتن را در موارد زیر خلاصه کرد.

  • نمای خارجی و داخلی دیوارها
  • سنگفرش و پیاده روی حیاط و پارک
  • محوطه سازی
  • ساخت مصنوعات سنگی دیگر کاربرد سنگ‌های ساختمانی از جمله تراورتن است.

دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ

اما برخی خصوصیات وجود دارند که محدود به سنگ تراورتن حاجی آباد می‌شوند و می‌توان آن‌ها را فاکتورهای اصلی تعیین قیمت این سنگ تراورتن نسبت به نمونه‌های دیگر دانست.

سنگ تراورتن حاجی آباد هر چه از رنگ روشنی برخوردار باشد زیبایی و ارزش اقتصادی آن نیز بالا می‌رود. از طرفی وجود هاله‌ها و موج‌های منظم بر روی نمونه‌‌های مختلف آن خود می‌تواند یکی از عوامل افزایش قیمت این سنگ تلقی شود.

فاکتورهای مشترک بین انواع سنگ‌ها در تعیین قیمت نظیر ضخامت، کیفیت، سورت‌بندی، ابعاد (تایل و اسلب) و … نیز در تعیین قیمت این سنگ موثرند.

خرید سنگ تراورتن حاجی آباد با قیمت مناسب

حال که شناخت کافی از این سنگ دارید و به دنبال خرید آن هستید، مطمئن‌ترین و آسان‌ترین راه، خرید اینترنتی از فروشگاه‌های معتبر و مجاز است. به صورت آنلاین قیمت سنگ تراورتن را مشاهده کرده و ویژگی های آن را بشناسید.

برای انتخابی مناسب حتماً از راهنمایی‌های کارشناسان فروشگاه بهره‌مند شوید.

سوالات متداول سنگ حاجی آباد

در برابر ساییدگی، رنگ رفتگی، پریدگی، شرایط آب و هوایی متفاوت و شکستگی استحکام خیلی زیادی دارد و وزن آن سبک است.

از لحاظ قیمت بسیار به صرفه و اقتصادی نسبت به سایر تراورتن ها است.

نمای خارجی و داخلی دیوارها،سنگفرش و پیاده روی حیاط و پارک، محوطه سازی،ساخت مصنوعات سنگی، کف استخر و غیره.

رنگ سنگ تراورتن حاجی آباد شکلاتی، کرم و گردویی است. با این ترکیب رنگی می‌تواند جلوه خاصی به نمای ساختمان بدهید.

به دو روش بی موج و موج دار برش داده می شود و فرآوری های گوناگونی از جمله چرمی، تیشه ای و آنتیک بر روی آن صورت می‌گیرد.

تراورتن حاجی آباد سوپر، تراورتن حاجی آباد ممتاز، تراورتن حاجی آباد درجه1، تراورتن حاجی آباد درجه2، تراورتن حاجی آباد درجه3،تراورتن حاجی آباد نماپشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه