قیمت سنگ مرمریت لایمستون | خرید سنگ مرمریت لایمستون | مشخصات سنگ مرمریت لایمستون

سنگ لایمستون سنگی از خانواده سنگ های مرمریت می باشد که دارای زمینه‌ی روشن است که در بافت آن رگه‌های سفید، خاکستری و طوسی دیده می‌شوند. قیمت سنگ مرمریت لایمستون متاثر از پارامترهای مختلفی‌ست که در ادامه آن‌ها را مرور می‌کنیم. لایم استون کاربردهای مختلفی دارد، اما در به کار بردن آن در بخش‌های مختلف ساختمان محدودیت‌هایی وجود دارد که به دلایل آن‌ها خواهیم پرداخت.

سنگ مرمریت لایم استون قیمت به نسبت کم‌تری از دیگر انواع سنگ‌های ساختمانی دارد. این سنگ مزایا و معایب مختلفی دارد. در زیر این موارد را بررسی می‌کنیم.

مزایای سنگ مرمریت لایمستون

 • مهم ترین مزیت سنگ مرمریت لایمستون بافت و رنگ آن است. این سنگ رنگی یکنواخت داشته و همین مسئله باعث شده است افراد بسیاری به دنبال خرید آن باشند.
 • این سنگ در ابعاد مختلفی برش داده شده و فرآوری می‌شود. یکی از ابعاد رایج این سنگ برای استفاده به عنوان سنگ کف در قطع مربعی و در ابعاد 60*60 است.
 • مزیت بسیار مهم دیگر این سنگ برش آن است. این سنگ اغلب به روش اسلب‌بر برش داده شده و این مسئله بر کیفیت و یکنواختی آن بسیار تاثیر می‌گذارد. در روش اسلب‌بُر تایل‌های سنگی کمترین اختلاف ضخامت را با یکدیگر داشته و حتی می‌توان گفت ضخامت کاملاً یکسانی با یکدیگر دارند.
 • همچنین در فرآوری این سنگ گاهی از توری پشت سنگ استفاده می‌شود. استفاده از این توری باعث می‌شود سنگ به خوبی به سطح پشتی خود بچسبد.

خرید انواع سنگ مرمریت لایمستون

ویژگی ها و عوامل تاثیرگذار بر قیمت مرمریت لایمستون

اما ببینیم چه عواملی در تعیین قیمت این سنگ نقش دارند. در زیر مهم‌ترین خصوصیات این سنگ را که در تعیین قیمت آن نقش ایفا می‌کنند را معرفی می‌کنیم.

 1. میزان وجود تخلخل: هر چه میزان تخلخل در بافت سنگ کم‌تر باشد، به این معناست که در فرآوری آن از رزین و ماستیک کم‌تری استفاده می‌شود. این مسئله به خودی خود باعث افزایش قیمت سنگ می‌شود.
 2. کیفیت توری و رزین پشت سنگ: در سنگ‌هایی که توری در پشت‌شان نصب می‌شود، هر چه کیفیت توری بیشتر بوده و از رزین با کیفیت‌تری برای چسباندن آن استفاده شود قیمت سنگ بالاتر می‌رود.
 3. کیفیت سنگ: مقاومت سنگ در برابر فشار و ضربه، جذب آب، مقاومت سایشی و عوامی از این دست سبب می‌شوند سنگ قیمتی کمتر یا بیشتر از دیگر سنگ‌های موجود در بازار داشته باشد. این کیفیت با توجه به ساختار سنگ و میزان تخلخل آن متغیر است.
 4. رنگ و زیبایی: هر چه بافت سنگ یکنواخت‌تر باشد و در ساختار خود رگه‌ها و ناخالصی‌های کم‌تری داشته باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.
  ضخامت سنگ: سنگ مرمریت لایمستون در ضخامت‌های مختلفی برش داده می‌شود. بدیهی‌ست که هر چه ضخامت این سنگ بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت و مقاومت فشاری آن نیز بالاتر خواهد.
 5. میزان ساب: سنگ‌ها با میزان و کیفیت‌های مختلفی ساب زده می‌شوند. در برخی از سنگ‌های لایمستون سطح سنگ به دفعات زیاد و با ساب‌های مختلف پرداخت شده و به این دلیل به شدت براق بوده و زیبایی بی‌نظیری در سنگ مشاهده می‌شود.

خرید سنگ مرمریت لایمستون با قیمت مناسب

اگر به دنبال خریدی اقتصادی و به صرفه هستید، خرید سنگ مرمریت لایمستون گزینه‌ای مناسب است. این سنگ را می‌توانید به صورت اینترنتی و با قیمت مناسب خریداری کنید.

با خرید انواع سنگ مرمریت از کیا استون از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • ضمانت اصل بودن کالا
 • تضمین قیمت
 • تحویل سریع
 • پشتیبانی همه روز و پاسخگویی به سوالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه