سنگ مرمریت مهکام | قیمت سنگ مرمریت مهکام | خرید سنگ مرمریت مهکام | ویژگی های سنگ مرمریت مهکام

یکی از زیباترین سنگ‌های مرمریت، مرمریت مهکام است. این سنگ در بازار در ابعاد مختلفی به فروش می‌رسد. قیمت سنگ مرمریت مهکام به عوامل متعددی وابسته است که در ادامه هر یک از آن‌ها را به طور مجزا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ویژگی های تاثیر گذار بر قیمت سنگ مرمریت مهکام

در بررسی خصوصیات سنگ‌های ساختمانی باید از جهات مختلفی به آن‌ها پرداخته شود. قیمت سنگ مرمریت مهکام یکی از جنبه‌های مهم در خرید آن است که خود متاثر از ویژگی‌های دیگر این سنگ است. پیش از هر چیز بهتر است ویژگی‌های برجسته‌ی این سنگ را بشناسیم:

  • تراکم بالا
  • مقاومت سایشی زیاد
  • ساب پذیری و سطح صیقلی و براق
  • جذب آب کم
  • رنگ قهوه ای دارای رگه های رنگی
  • استحکام بالا

حال ببینیم هر یک از این ویژگی‌های چه تاثیری بر قیمت این سنگ دارند.

تراکم بالای سنگ:

بالا بودن تراکم این سنگ باعث می‌شود ساب پذیری آن نسبت به انواع سنگ های مرمریت بیشتر شده و همین موضوع خود دلیلی برای زیبایی هر چه بیشتر این سنگ است. همچنین تراکم زیاد و کم بودن تخلخل باعث پایین آمدن میزان جذب آب شده و استحکام آن را نیز افزایش می‌دهد. این موضوعات در بالا رفتن قیمت این سنگ بسیار موثرند.

خرید انواع سنگ مرمریت مهکام

رنگ سنگ:

عموماً در تعیین قیمت سنگ‌های ساختمان هر چه سطح و بافت سنگ یکنواخت تر باشد قیمت بیشتری برای آن در نظر گرفته می‌شود. کم بودن میزان رگه‌ها و یا یکدست و منظم بودن رگه‌ها باعث می‌شود سنگ زیبایی بیشتری داشته باشد.

فرآوری سنگ:

این مهم است که مرمریت مهکام چگونه فرآوری می‌شود. به کار رفتن موادی همچون اپوکسی برای صیقلی‌تر شدن سنگ و پوشش تخلخل‌ها کیفیت و استحکام و به طبع قیمت آن را افزایش می‌دهد. همچنین کیفیت سابِ یک سنگ و استفاده از توری پشت سنگ، یو وی و … در فرآوری آن می‌تواند قیمت تمام شده‌ی سنگ را تغییر دهد.

در زمان فرآوری این سنگ با ابعاد مختلفی برش داده می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از ابعاد 40×40، 40 طولی، پله‌ای و اسلب.

بدیهی‌ست که برش سنگ در هر یک از این ابعاد شرایط خاص خود را داشته و هزینه‌ی هر کدام متفاوت از دیگری‌ست و این خود عاملی در ایجاد اختلاف در قیمت آن‌هاست.

خرید سنگ مرمریت مهکام با بالاترین کیفیت

برای خرید سنگ مرمریت مهکام پیشنهاد می‌شود از طریق فروشگاه‌های اینترنتی معتبر سنگ ساختمانی اقدام کنید. چرا که این فروشگاه‌ها با ارتباط گسترده با سنگبری‌های فعال و برتر در سطح کشور با کیفیت‌ترین سنگ‌ها را برای مشتری فراهم آورند.

از طرفی فروشگاهی نظیر کیا استون به دلیل دارا بودن «ضمانت اصل بودن کالا» و «تضمین قیمت» اطمینان خاطر لازم را برای خرید اینترنتی سنگ مرمریت و بدون صرف زمان و هزینه‌ی اضافی به مشتری می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه