قیمت سنگ گرانیت مشکی | خرید سنگ گرانیت مشکی | ویژگی های سنگ گرانیت مشکی

در بحث و بررسی در خصوص انواع سنگ‌های ساختمانی، گرانیت همواره جایگاه ویژه‌ای دارد. این سنگ در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی استخراج شده که مهم‌ترینِ آن‌ها سنگ گرانیت مشکی است. دلیل تنوع رنگ در سنگ‌ گرانیت به دلیل غلبه‌ی عناصر مختلف است. در گرانیت مشکی نظیر دیگر سنگ‌های گرانیت کانی‌هایی همچون کوراتز، فلدسپار و آمفیبول با تناسبی خاص وجود دارند. اما وجود کانی‌هایی همچون بیوتیت در سنگ مشکی است که سبب ایجاد سنگی با این تم رنگی می‌شوند. قیمت سنگ گرانیت مشکی با توجه به خصوصیات آن تعیین می‌شود. در ادامه این خصوصیات و همچنین کاربردهای این سنگ را بررسی خواهیم کرد.

ویژگی‌های تعیین‌کننده قیمت سنگ گرانیت مشکی

سنگ گرانیت مشکی خصوصیات مثبت فراوانی دارد. این سنگ در بافت خود دانه‌هایی با رنگ‌های مختلف دارد. این رنگ‌ها نیز با توجه به میزان کانی‌ها متغیر است و ممکن است سفید، خاکستری و … باشد. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های این سنگ را که بر قیمت سنگ گرانیت تاثیر می‌گذارند مرور می‌کنیم.

 • مقاومت بسیار بالا و استحکام از مهم‌ترین خصوصیات سنگ گرانیت مشکی است.
 • این سنگ علاوه بر نیرو در برابر شرایط محیطی نیز بسیار مقاوم است. به این ترتیب می‌توان آن را در شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کرد. چرا که این سنگ در مقابل سرما، گرما، نور خورشید و … مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.
 • سنگ گرانیت مشکی همچنین مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی دارد.
 • مقاومت سایشی بالا دیگر خصیصه‌ی مهم این سنگ است.
 • در تعیین قیمت سنگ گرانیت مشکی به سورت بندی آن نیز توجه شده و با توجه به کیفیت و آنالیز سنگ قیمت آن تعیین می‌شود. یکنواختی بیشتر رنگ، استحکام بیشتر و … از جمله موارد تعیین کننده‌ی کیفیت این سنگ هستند.
 • این سنگ در ضخامت‌های مختلفی فرآوری می‌شود. هر چه ضخامت این سنگ بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.
 • در هنگام خرید سنگ گرانیت مشکی می‌توانید ابعاد مختلف آن را تهیه کنید. هر چه ابعاد این سنگ بیشتر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود.
 • عامل دیگر تعیین کننده قیمت سنگ گرانیت مشکی، فرآوری آن است. در فرآوری سنگ‌های ساختمانی از ابزارها و دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود. تعداد دفعات ساب سنگ و همچنین میزان استفاده از موادی همچون رزین و ماستیک در قیمت سنگ تاثیر می‌گذارد.

کاربردهای سنگ گرانیت مشکی

با توجه به ویژگی‌هایی که در بالا مرور کردیم، این کاملاً بدیهی‌ست که سنگ گرانیت مشکی تنوع بالایی در کاربرد داشته باشد. این سنگ که در برابر شرایط محیطی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد، یک انتخاب مناسب برای نمای ساختمان است. به ویژه که چسبندگی آن به ملات مطلوب بوده و از استانداردهای لازم به عنوان یک سنگ نما برخوردار است.

همچنین این سنگ را می‌توان در محیط‌های بهداشتی، آشپزخانه و صنعتی نیز استفاده کرد. چرا که سنگ گرانیت مشکی به شدت در برابر آب و همچنین مواد شیمیایی مقاوم است و نظافت آسان آن، این سنگ را بدل به یک انتخاب مناسب برای چنین محیط‌هایی کرده است.

از طرفی استفاده از این سنگ به عنوان نمای دیوارهای داخلی، کفپوش، پیشخوان آشپزخانه، سینک روشویی و … نیز استفاده می‌شود.

کاربردهای سنگ گرانیت مشکی

انواع گرانیت مشکی

سنگ گرانیت مشکی با توجه به کیفیت بالا و گستردگی کاربردهایش، طرفداران فراوانی دارد. این مسئله باعث شده است افراد زیادی در بازار به دنبال خرید این سنگ باشند.

این سنگ را می‌توانید با خیال راحت برای کاربردهایی نظیر استفاده در سرویس بهداشتی، کفپوش محیط‌های داخلی و بیرونی، سنگ فرش، نما و … خریداری کرده و از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که سنگ در ابعاد مختلفی فرآوری می‌شود. لذا در هنگام خرید سنگ گرانیت مشکی ابعاد مناسبی را انتخاب کنید.

سنگ گرانیت مشکی در انواع مختلفی در بازار یافت می‌شود که مهم‌ترین نمونه‌های آن را در زیر نام می‌بریم:

 • سنگ گرانیت مشکی نطنز
 • گرانیت مشکی فلیم نطنز
 • سنگ گرانیت مشکی تویسرکان
 • سنگ گرانیت مشکی پیرانشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه