سنگ کرم | تراورتن کرم | سنگ نمای کرم | کاربرد سنگ کرم | انواع سنگ کرم | سنگ کف کرم | خرید قیمت سنگ کرم

یکی از رنگ‌های بسیار پر کاربرد سنگ‌های ساختمانی، رنگ کرم است. سنگ کرم ساختمانی در انواع و ابعاد مختلفی از معادن سطح کشور استخراج می‌شود. این سنگ همچون دیگر انواع سنگ ساختمانی با فرآوری‌های متنوعی پرداخت شده و در بازار عرضه می‌شود. کرم رنگی خنثی بوده و همین مسئله سبب می‌شود در معماری‌های مختلف و به همراه انواع سنگ‌ها قابل استفاده باشد. از جمله پرکاربردترین سنگ‌های کرم می‌توان به مرمریت کرم که عموماً به عنوان سنگ کف کرم استفاده می‌شود اشاره کرد. همچنین تراورتن کرم یکی از انواع پرکاربرد سنگ نمای کرم است.

انواع سنگ نمای کرم و سنگ کرم سختمانی

سنگ‌های کرم در میان گروه‌های مختلفی از سنگ‌ها یافت می‌شوند. سنگ‌های تراورتن، مرمریت، گرانیت و حتی سنگ چینی، همه و همه به رنگ کرم یافت می‌شوند. البته برخی از سنگ‌های کرم نسبت به دیگر انواع آن شناخته‌شده‌تر هستند.

استفاده از سنگ نمای کرم امری رایج است. البته کاربرد سنگ کرم محدود به این مورد نبوده و سنگ کف کرم نیز طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه برخی از مهم‌ترین و پرفروش‌ترین سنگ‌های کرم موجود در سنگ فروشی های سراسر کشور را معرفی می‌کنیم.

انواع سنگ کرم مرمریت

سنگ مرمریت از جمله سنگ‌های پرکاربرد و متنوع در میان سنگ‌های ساختمانی‌ست. رنگ کرم آن بسیار پرطرفدار بوده و فروش نسبتاً بالایی نیز دارد. در ادامه با مهم‌ترین مرمریت‌های کرم آشنا می‌شوید.

سنگ کرم مرمریت دهبید شایان

این سنگ رنگی کرم روشن داشته و در بافت آن رگه‌هایی تیره و روشن دیده می‌شوند. از آن به عنوان سنگ کف و همچنین سنگ دیوار استفاده می‌شود.

مرمریت دهبید شایان در ابعاد متنوعی نظیر 120*60 فرآوری شده و در بازار عرضه می‌شود.

مرمریت هرسین کف

مرمریت هرسین رنگی نزدیک به کرم خاکستری دارد. عمده کاربردهای آن نصب به عنوان کفپوش ساختمان، پاگرد و پارکینگ است. این سنگ در ابعاد 40 طولی و همچینن پله‌ای فرآوری می‌شود.

ساب‌پذیری بالا و براقیت از خصوصیات بارز این مرمریت هرسین است.

سنگ مرمریت آباده شمس

سنگ کرم بسیار مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم، مرمریت آباده شمس است. این سنگ رنگی کرم صورتی دارد. همچون دیگر مرمریت‌ها می‌توان آن را به عنوان سنگ پله، نمای دیوارهای داخلی و کف استفاده کرد.

40طولی و دیگر ابعاد این سنگ در بازار یافت می‌شوند. در بافت مرمریت آباده رگه‌هایی تیره دیده می‌شود که هر چه میزان آن‌ها کم‌تر باشد قیمت سنگ بیشتر خواهد شد.

مرمریت کرم کرمان

سنگ مرمریت کرم کرمان، یک سنگ کف کرم عالی‌ست. این سنگ به رنگ‌های کرم و کرم صورتی استخراج می‌شود. از این سنگ همچنین به عنوان سنگ پله و سنگ دیوار داخلی نیز استفاده می‌شود.

این سنگ را می‌توانید در ابعاد تایلی و طولی تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

سنگ کرم مرمریت راونج

مرمریت کرم راونج سنگی بسیار زیبا و جذاب است. این سنگ علاوه بر کرم در سورت‌هایی دیگر نظیر صورتی و سیلور نیز استخراج می‌شود. این سنگ کف کرم به دلیل مقاومت فشاری و سایشی بالا به عنوان کفپوش مکان‌های تجاری و مسکونی به کار می‌رود.

انواع سنگ کرم تراورتن

بعد از بررسی انواع سنگ مرمریت کرم، نوبت به معرفی برخی از مهم‌ترین تراورتن‌ها در این رنگ می‌رسد. سنگ‌های تراورتن همان‌طور که می‌دانید اغلب به عنوان سنگ نما شناخته می‌شوند. به همین دلیل سنگ‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم را می‌توانید به عنوان سنگ نمای کرم خریداری کنید.

سنگ کرم تراورتن | انواع تراورتن کرم

سنگ تراورتن کرم حاجی آباد

اگر به دنبال یک سنگ نمای کرم مناسب می‌گردید، تراورتن حاجی آباد با زمینه‌ای کرم سنگی مناسب برای این مورد است. این سنگ که در سورت‌های مختلف ممتاز، سوپر و … در بازار یافت می‌شود، در ابعاد 40 طولی و ابعاد مختلف دیگری فرآوری می‌شود. در بافت این سنگ موج‌های کرم و سفید مشاهده می‌شود. علاوه بر سنگ نما از این سنگ می‌توانید به عنوان سنگ پله، دیوار و کف نیز استفاده کنید.

سنگ کرم تراورتن عباس آباد موج دار و بی موج

تراورتن عباس آباد از معروف‌ترین سنگ‌های کرم است که به دو صورت موج دار و بی موج به فروش می‌رسد. این سنگ نیز در ابعادی نظیر 40 طولی عرضه می‌شود. زمینه‌ی این سنگ کرم بوده و رگه‌های کرم و سفید را می‌توانید در بافت آن ببینید. تراورتن عباس آباد را می‌توانید در سورت‌های ممتاز، سوپر، درجه یک، دو و سه خریداری کنید.

تراورتن کرم تکاب

کرم روشن رنگ زمینه‌ای این سنگ است. در بافت آن رگه‌هایی سفید و روشن دیده می‌شوند. سنگ نمای تراورتن تکاب در انواع مختلفی همچون موج دار و بی موج فرآوری می‌شود. تراکم بالای این سنگ باعث می‌شود مقاومت آن در برابر شرایط مختلف آب و هوایی بالا باشد.

این سنگ نظیر دیگر تراورتن‌ها به علاوه بر سنگ نمای اصلی، در دیوارهای داخلی نیز قابل استفاده است.

سنگ تراورتن کرم یزد

این تراورتن در طیف رنگی کرم و کرم بژ استخراج و فرآوری می‌شود. در بافت آن هاله‌هایی به رنگ‌های قهوه‌ای و صورتی دیده می‌شوند. این سنگ نیز قابل فرآوری به دو شکل بی موج و موج دار است.
برای نمای ساختمان، محوطه‌سازی و مواردی همچون ساخت مصنوعات سنگی می‌توان از آن استفاده کرد.

سنگ کرم تراورتن محلات

از دیگر تراورتن‌های کرم می‌توان به سنگ تراورتن کرم محلات اشاره کرد. این سنگ نیز در رنگ‌های کرم و کرم بژ استخراج می‌شود. فرآوری موج دار آن قیمت بالاتری از فرآوری بی موج دارد. این سنگ به شکل‌های مختلفی فرآوری شده و در زمینه‌های مختلفی از آن استفاده می‌شود. قیمت گذاری این سنگ نیز همچون دیگر سنگ‌های ساختمانی با توجه به ضخامت، سورت‌بندی سنگ، ابعاد و … انجام می‌شود.

خرید سنگ کرم ساختمانی

علاوه بر سنگ‌هایی که در بالا معرفی کردیم، موارد بسیار زیاد دیگری از سنگ کرم در بازار موجود است. قیمت سنگ کرم با توجه به نوع سنگ و خصوصیات آن تعیین می‌شود.

در واقع پس از بررسی میزان خلل، استحکام، نوع فرآوری و هزینه‌های استخراج و برش سنگ، قیمت نهایی آن تعیین می‌شود. البته این قیمت به ابعاد سنگ نیز وابسته است.

همان‌طور که دیدید کاربرد سنگ کرم گسترده بوده و همین موضوع سبب فروش بالای آن در بازار شده است. رنگ کرم به نمای ساختمان‌ها و کف سالن‌ها جلوه‌ای زیبا بخشید و سبب ایجاد محیطی روشن و دلنشین می‌شود. برای خرید انواع سنگ کرم ساختمانی با مشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه