سنگ ساختمانی طلایی | سنگ طلایی مشکی | خرید سنگ طلایی مشکی | قیمت سنگ طلایی مشکی | گلدن بلک نجف آباد | سنگ طلایی | سنگ گلدن بلک | انواع سنگ طلایی

تنوع رنگی بسیار زیاد یکی از مزیت‌های برجسته‌ی سنگ‌های ساختمانی است. این سنگ‌ها در رنگ‌های بسیار جذاب و خاصی نیز یافت می‌شوند. در این میان می‌توان به سنگ طلایی ساختمان که با عنوان سنگ گلدن نیز شناخته می‌شود اشاره کرد. سنگ ساختمانی طلایی در انواع، مدل‌ها و ابعاد متنوعی استخراج و فرآوری شده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

سنگ‌های طلایی متعددی از معادن سطح کشور استخراج می‌شوند که در این مطلب قصد داریم برخی از آن‌ها را معرفی کرده و به معرفی ویژگی‌های آن‌ها بپردازیم.

سنگ ساختمانی طلایی چیست؟

عموماً سنگ‌های ساختمانی با چند خصیصه‌ی مشخص معرفی و بررسی می‌شوند. از این میان می‌توان به نام شهر محل استخراج، نام معدن، نوع سنگ و رنگ آن اشاره کرد. لذا به راحتی می‌توان سنگ‌های طلایی موجود را که با همین نام یا نام حاوی «گلدن» شناخته می‌شوند جست‌وجو و خریداری کرد.

سنگ طلایی عمولاً به سنگ‌هایی گفته می‌شود که در بافت‌شان رگه‌ها و خطوطی طلایی دیده می‌شود. این خطوط طلایی در سنگ‌هایی با رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای بیشتر یافت می‌شود. در ادامه مهم‌ترین انواع سنگ طلایی را در بازار ایران معرفی می‌کنیم.

سنگ ساختمانی طلایی مرمریت گلدن گلکسی

گلدن گلکسی سنگی با تمی مشکی و دارای رگه‌های به رنگ‌های سفید و طلایی است. این سنگ همچنین در برخی سورت‌ها به رنگ زمینه‌ای قهوه‌ای نیز استخراج می‌شود. در بین نمونه‌های مختلف این سنگ میزان رگه‌های طلایی رنگ متفاوت است و این موضوع بابت اختلاف قیمت بین آن‌ها می‌شود.

مرمریت گلدن گلکسی مقاومت مناسبی داشته و جذب آب آن نیز پایین است. این سنگ کاربردهای داخلی و خارجی بسیاری دارد. عموماً از آن به عنوان یک کفپوش لوکس هتل‌ها و رستوران و ساختمان‌های تجاری بسیار لوکس استفاده می‌شود.

استفاده از مرمریت گلدن گلکسی به عنوان سنگ دیوار نیز امری رایج است و سبب زیبایی بسیار زیاد فضای داخلی ساختمان‌ها می‌شود. این سنگ در ابعاد مختلف تایلی، طولی و اسلب فرآوری می‌شود.

سنگ مرمریت گلدن بلک کاشان

این سنگ نیز نظیر نمونه‌ی قبلی در تم رنگی مشکی و گاهی قهوه‌ای استخراج می‌شود. این سنگ را می‌توانید در ابعادی نظیر تایلی و اسلب و همچنین طولی در بازار پیدا کنید. زیبایی خاص این سنگ سبب شده است از آن در طراحی داخلی به فراوانی استفاده شود.

گلدن بلک کاشان نیز کاربردهایی مشابه سنگ گلدن گلکسی داشته و به عنوان کفپوش و سنگ دیوار نمای داخلی استفاده می‌شود. این سنگ‌ها همچنین به دلیل جذب آب پایین در سرویس‌های بهداشتی نیز قابل استفاده‌اند.

قیمت سنگ گلدن بلک کاشان به میزان رگه‌های آن وابسته است و هر چه سنگ یک‌دست‌تر باشد و رگه‌های کم‌تری در آن باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. عوامل دیگر موثر بر قیمت سنگ طلایی مشکی می‌توان به میزان فسیل موجود در بافت آن اشاره کرد.

مرمریت گلدن کلاسیک

این سنگ در استان اصفهان و شهرستان میمه استخراج می‌شود. سنگ گلدن کلاسیک تمی طلایی و صورتی دارد. از کاربردهای مهم این سنگ می‌توان به استفاده در فضای داخلی، قاب دور آسانسور، لابی و … اشاره کرد.

این سنگ ساب پذیری بالایی داشته و این موضوع بر زیبایی آن می‌افزاید. کاربردها و ویژگی‌های این سنگ نیز مشابه نمونه‌های قبلی‌ست.

سنگ ساختمانی طلایی تراونیکس گلدن وود

این سنگ ساختمانی با نام مرمر طرح چوب نیز شناخته می‌شود. رنگ زمینه‌ای آن کرم مایل به زرد است و در بافت آن رگه‌هایی طلایی رنگ و قهوه‌ای مشاهده می‌شوند. همان‌طور که می‌دانید تراونیکس ترکیبی از سنگ‌های تراورتن و مرمر است. جالب این‌جاست که رگه‌های طلایی و قهوه‌ای موجود در سنگ تراورتن هستند.

تراونیکس گلدن وود به روش‌های مختلفی فرآوری می‌شود. این سنگ به شکل‌های موج‌دار و بی‌موج برش داده شده و همچنین می‌توانید طرح‌های بوک مچ و فور مچ آن را خریداری و نصب کنید.

قیمت سنگ طلایی مشکی گلدن وود با توجه به ضخامت، طرح، ابعاد سنگ و آنالیز آن تعیین می‌شود.

خرید سنگ طلایی مشکی

سنگ طلایی ساختمانی گلدن رز اردستان

این سنگ را می‌توان از زیباترین نمونه‌های سنگ ساختمانی طلایی در بازار دانست. رنگ زمینه‌ای این سنگ قرمز بوده و در بافت آن می‌توانید رگه‌هایی سفید و طلایی را ببینید. زیبایی این سنگ تاثیر بسیار زیادی بر نمای داخلی ساختمان می‌گذارد. این سنگ اغلب به شکل اسلب فرآوری می‌شود.

سنگ مرمریت گلدن وود به شکل‌های مختلفی صادر می‌شود. از این سنگ می‌توان در نمای داخلی، کفپوش و دیوارپوش و همچنین کاربردهای دکوراتیو استفاده کرد. همچنین ساخت مصنوعات سنگی دیگر کاربرد مهم این سنگ است.

دیگر انواع سنگ ساختمانی طلایی

موارد بالا تنها برخی از نمونه‌های برجسته‌ی سنگ‌های طلایی هستند. علاوه بر این‌ها می‌توان به انواع دیگری از این سنگ اشاره کرد.

  • سنگ گلدن بلک محلات
  • سنگ گرانیت طلایی مهاباد
  • سنگ مرمریت گلدن کاشمر
  • سنگ گلدن بلک نجف آباد

خرید سنگ طلایی مشکی

همان‌طور که دیدید سنگ‌های طلایی کاربردهای مختلفی دارند. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال خرید سنگ طلایی مشکی هستند. خوشبختانه امکان خرید این سنگ‌ها در شهرهای مختلف و سنگ فروشی‌ها در سراسر کشور همچون کرج و تهران فراهم است.

البته نکته قابل توجه امکان خرید اینترنتی سنگ ساختمانی طلایی است. در این روش خرید قیمت سنگ طلایی مشکی نیز به صرفه‌تر بوده و می‌توانید با مقایسه‌ی قیمت فروشگاه‌های اینترنتی مختلف بهترین نمونه‌ی سنگ را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید.

قیمت سنگ طلایی مشکی به موارد زیر وابسته است.

  • کیفیت سنگ
  • نوع سنگ (گرانیت، مرمریت، تراونیکس و …)
  • ضخامت سنگ
  • ابعاد
  • نوع فرآوری سنگ
  • یکنواختی رنگ و یکدست بودن آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه