سنگ های ساختمانی خارجی | سنگ لوکس | سنگ لوکس | کاربرد سنگ های خارجی | خرید سنگ خارجی | قیمت سنگ خارجی | خرید سنگ لوکس | قیمت سنگ لوکس | انواع سنگ لوکس | انواع سنگ خارجی

استخراج و فرآوری سنگ ساختمانی محدود به کشور ما نمی‌شود. در کشورهای مختلفی در سطح جهان انواع سنگ های ساختمانی استخراج می‌شوند. این سنگ‌ها به وسیله‌ی وارد کنندگان وارد کشور شده و با عنوان سنگ های ساختمانی خارجی در کشور به فروش می‌رسند. سنگ لوکس خارجی طرفداران خاص خود را دارد. اغلب افراد به دلیل قیمت و کیفیت مناسب سنگ‌های داخلی، این سنگ‌ها را ترجیح می‌دهند. اما گاهی ممکن است خریداران به دنبال نوع خاصی از سنگ باشند که در معادن داخلی کشور یافت نشود.

سنگ های ساختمانی خارجی و کاربردهای آن‌ها

سنگ های ساختمانی خارجی و کاربردهای آن‌ها

کاربرد سنگ لوکس نیز همچون سنگ‌های داخلی متنوع است. انواع سنگ‌های وارداتی در دسته‌های مختلفی همچون سنگ گرانیت، تراورتن، سنگ مرمر و … یافت می‌شوند. این سنگ‌ها با توجه به ساختار و سورت بندی خود قابل استفاده در بخش‌های مختلف ساختمان هستند.

از این سنگ‌ها در سنگ نمای ساختمان، سنگ کف ساختمان‌ها و همچنین به عنوان سنگ تزئینی ساختمان استفاده می‌شود. کاربرد سنگ های خارجی اغلب در ساختمان‌های لوکس دیده می‌شود.

این سنگ‌ها در شکل‌ها و ابعاد مختلفی فرآوری شده و برای نصب آماده می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با این سنگ‌ها برخی از آن‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم.

انواع سنگ های ساختمانی خارجی

انواع سنگ لوکس از کشورهای مختلفی به ایران وارد می‌شوند. در سطح دنیا برخی از کشورها به عنوان مهم‌ترین صادرکنندگان سنگ ساختمانی شناخته می‌شوند. این کشورها عبارتند از ترکیه، هند، چین، ایتالیا و … . البته از کشورهای دیگری نظیر نروژ، برزیل و اسپانیا نیز سنگ‌های ساختمانی صادر می‌کنند.

سنگ های خارجی تنوع بسیار بالایی دارند. کافی‌ست نگاهی به تنوع سنگ ساختمانی در داخلی کشورمان بیندازید تا درک کنید این تنوع در کشورهای مختلف در کنار یکدیگر تا چه اندازه می‌تواند زیاد باشد.

با این حال در ادامه برخی از سنگ های خارجی موجود در بازار کشورمان را معرفی می‌کنیم.

انواع سنگ های ساختمانی خارجی و لوکس
  • سنگ امپرادور دارک: این سنگ که در دسته بندی سنگ‌های مرمریت قرار می‌گیرد، قابل استفاده به عنوان کفپوش، سنگ پله و نمای دیوارهای داخلی‌ست. این سنگ همان‌طور که از نامش پیداست، رنگی تیره دارد. اما در سورت‌های مختلف این سنگ رنگ‌های دیگری نیز مشاهده می‌شوند. این سنگ اغلب در ابعاد اسلب وارد کشورمان شده و استفاده از آن سبب زیبایی بسیار زیاد نمای داخلی ساختمان می‌شود. سنگ امپرادور در انواع دیگری نظیر امپرادور لایت ترکیه نیز به کشور وارد می‌شود.
  • سنگ مرمر صورتی افغانستان: بافت این سنگ صورتی بوده و در آن رگه‌هایی به رنگ مشکی نیز دیده می‌شود.
  • مرمریت نسکافه ای چین: رنگ قهوه‌ای نسکافه‌ای، رنگ زمینه‌ای این سنگ است. در بافت آن خطوط سفیدی نیز وجود دارند. این سنگ با ضخامت‌های مختلفی همچون 1.8 در بازار عرضه می‌شود.
  •  سنگ آنگولا براون: این سنگ که از دسته‌ی گرانیت‌ها شمرده می‌شود، ظاهری بسیار زیبا و چشم‌نواز دارد. سنگ گرانیت آنگولا براون با داشتن رنگ قهوه‌ای در بافت خود در کنار رنگ مشکی، زیبایی منحصر به فردی دارد.
خرید سنگ خارجی با قیمت مناسب

خرید سنگ خارجی با قیمت مناسب

برای خرید سنگ لوکس خارجی بهتر است نکات مختلفی را به خاطر داشته باشید. پیش از هر چیز سنگ را با توجه به آنالیز آن و نوع کاربرد مورد نظر خود انتخاب کن. همچنین توجه کنید که ضخامت سنگ و ابعاد آن مناسب کاربرد مد نظرتان باشد.

قیمت سنگ خارجی به عوامل مختلفی وابسته است. سنگ های ساختمانی خارجی همچون سنگ‌های داخلی با توجه به پارامترهایی همچون سورت‌بندی، آنالیز سنگ، ضخامت، ابعاد، رنگ و … قیمت گذاری می‌شوند.

اما نکته مهم دیگر در بررسی قیمت سنگ لوکس، توجه به قیمت دلار است. وارداتی بودن این سنگ‌ها سبب وابستگی بسیار بالای قیمت آن‌ها به قیمت دلار وابسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه