طلایی

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش دادن همه 3 نتیجه

طلایی

سنگ ساختمانی طلایی

طلایی یکی از رنگ‌های کاربردی در معماری کلاسیک و مدرن است. عمده کاربردهای سنگ ساختمانی طلایی در بناهای مسکونی و تجاری لوکس است. انواع سنگ طلایی ساختمانی با توجه به ویژگی‌ هایی که دارند در طراحی داخلی و نمای ساختمان‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت سنگ ساختمانی طلایی

کمیاب بودن این رنگ سبب گران‌تر بودن چنین سنگ‌هایی می‌شود. رنگ طلایی در برخی موارد زمینه‌ی اصلی سنگ‌های ساختمانی است. اما در اغلب مواقع این رنگ را می‌توان در هاله‌ها و رگه‌های موجود در بافت انواع سنگ‌ها یافت. در میان انواع سنگ‌های تراورتن، گرانیت و به ویژه مرمریت می‌توان نمونه‌های بسیار با کیفیتی را مثال زد. در ادامه برخی از این نمونه‌ها را معرفی می‌کنیم.

سنگ ساختمانی طلایی | انواع سنگ طلایی | قیمت سنگ طلایی

سنگ مرمریت طلایی

بیشترین سنگ‌ به رنگ طلایی را می‌توان در بین مرمریت‌ها یافت. برخی از پرکابردترین سنگ های مرمریت طلایی عبارتند از:

  • مرمریت گلدن گلکسی
  • مرمریت گلدن بلک کاشان
  • مرمریت گلدن کلاسیک
  • مرمریت گلدن وود

این مرمریت‌های طلایی رنگ عموماً در فضاهای داخلی ساختمان و به عنوان کف‌پوش، دیوارپوش و یا سنگ پله مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سنگ تراروتن طلایی

در میان تراورتن‌ها نیز نمونه‌های برجسته‌ای از این رنگ دیده می‌شود. یکی از معروف‌ترین گزینه‌ها، تراورتن طلایی آذرشهر است. در این تراورتن رگه‌هایی به رنگ‌های سفید و گاه پرتقالی دیده می‌شوند. وجود این رگه‌ها امکان فرآوری آن‌ها را به صورت موج‌دار و بی‌موج فراهم کرده است. فرآوری این سنگ در ابعاد مختلف، به ویژه اسلب رایج بوده و در لابی‌ها، سالن‌ها و نمای دیوارها به فراوانی از آن استفاده می‌شود.

سنگ گرانیت طلایی

گرانیت‌های طلایی نیز محبوبیت بالایی دارند. یکی از گرانیت‌های پرکاربرد موجود در بازار ایران، گرانیت طلایی مهاباد است. این سنگ هم‌چون دیگر نمونه‌های گرانیت از استحکام بالایی برخوردار بوده و جذب آب بسیار پایینی دارد. یکنواختی طرح موجود در بافت آن، دیگر ویژگی مهم آن است.

این سنگ در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان، راه پله، کف پارکینگ و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.