طوسی

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش دادن همه 5 نتیجه

طوسی

سنگ طوسی و خاکستری ساختمانی

توجه به رنگ سنگ‌های ساختمانی در هنگام انتخاب آن‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. روانشناسی رنگ‌ها و تاثیر آن‌ها بر معماری و دکوراسیون داخلی، یکی از دلایل اهمیت این موضوع است. سنگ طوسی یا انواع سنگ خاکستری در بازار سنگ‌های ساختمانی، مشتریان خاص خود را دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی این سنگ‌ها و انواعشان بپردازیم.

معرفی سنگ های خاکستری و طوسی

سنگ‌های متنوعی را می‌توان به رنگ طوسی یافت. اما سنگ های مرمریت‌ بیشترین فراوانی را در این بین دارند. این سنگ‌ها از معادن مختلفی در سراسر کشور استخراج شده و برای کاربردهای متنوع در ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از جمله‌ی این سنگ‌ها می‌توان به مرمریت لاشتر و یا مرمریت پرشین بلک اشاره کرد. معادن این سنگ‌ها که به‌ترتیب در لاشتر اصفهان و ایتان فارس واقع شده‌اند، دارای ذخایر از رنگ هایی مانند طوسی روشن، خاکستری تیره و خاکستری روشن هستند.

این رنگ ها به عنوان سنگ‌های بسیار پرکاربرد شناخته می‌شوند. فکر می‌کنید دلیل این موضوع چیست؟

سنگ ساختمانی طوسی | سنگ ساختمانی خاکستری | خرید سنگ ساختمانی طوسی | قیمت سنگ ساختمانی طوسی

دلیل محبوبیت سنگ خاکستری و طوسی

به دلیل خاصیت ویژه‌ی این رنگ (یعنی خنثی بودن آن) بسیار پرکاربرد هستند. این سنگ‌ها می‌توانند زمینه‌ای بسیار مناسب برای طراحی‌های داخلی فضاهایی هم‌چون محیط‌های مسکونی، تجاری و اداری باشند.

وجود رنگ خاکستری در فضا ایجاد آرامش و سکون بسیاری را به‌همراه دارد. هم‌چنین خنثی بودن این رنگ‌ها سبب می‌شود بتوان المان‌های مختلفی را با رنگ‌های متنوع بر زمینه‌ی طوسی و خاکستری فضا اجرا کرد.

از طرفی این فضا باعث برجستگی رنگ‌هایی می‌شود که می‌خواهیم بر تمرکز بیشتری بر روی آن‌ها شود. ترکیب رنگ‌هایی هم‌چون قهوه‌ای، قرمز، سبز آبی، آبی و … با رنگ خاکستری می‌تواند به فضا جذابیتی خاص ببخشد. توجه کنید اگر شما نتوانید سکون و حالت خنثای فضا را (به ویژه وقتی از سنگ طوسی مات یا سنگ طوسی تیره استفاده می‌کنیم.) به کمک رنگ‌های دیگر پوشش دهید، شاید محیط احساس رخوت و تنبلی را به افراد القا کند.

کاربردهای سنگ خاکستری و طوسی

این سنگ ها را می‌توان در بخش‌های مختلف ساختمان (با توجه به نوع سنگ و ویژگی‌های آن) به کار برد. برای مثال استفاده از سنگ طوسی کف بسیار رایج بوده و این سنگ را به عنوان دیوارپوش در نمای داخلی یا نمای اصلی نیز استفاده می‌کنند.

در طراحی‌های داخلی استفاده از طوسی روشن و براق به محیط روشنایی و جذابیت بصری ویژه‌ای می‌بخشد.

خرید سنگ طوسی

تنوع در کاربردهای این نوع سنگ، سبب شده است تا میزان فروش آن در مقایسه با بسیاری دیگر از نمونه‌های موجود در بازار بیشتر باشد. برای خرید سنگ خاکستری می‌توانید از طریق سنگفروشی‌ های شناخته‌ شده‌ی سطح کشور به شکلی آنلاین یا حضوری خرید خود را به‌انجام برسانید.