صورتی

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش دادن همه 8 نتیجه

صورتی

سنگ صورتی ساختمانی

شاید برای بسیاری از افرادی باورپذیر نباشد که در میان سنگ‌های ساختمانی، می‌توان نمونه‌های بی‌نظیری را به رنگ صورتی یافت. اما این موضوع حقیقت دارد. سنگ ساختمانی صورتی یک از ناب‌ترین و زیباترین سنگ‌های موجود در بازار است. این سنگ به دلیل جذابیت ظاهری‌اش عموماً به عنوان سنگی لوکس و زینتی شناخته می‌شود.

انواع سنگ صورتی ساختمانی

رنگ صورتی در بین سنگ‌ها به فراوانی دیگر رنگ‌های موجود نیست. از این رو تنها در موارد محدود و در بین نمونه‌های خاصی می‌توان این رنگ را دید. می‌توان گفت این رنگ که نشان‌گر وجود اکسید آهن دهیدراته در سنگ است، اغلب در سنگ‌های مرمر یا مرمریت دیده می‌شود.

بیایید با هم نگاهی به چند نمونه از این سنگ داشته باشیم.

سنگ صورتی ساختمانی | قیمت سنگ صورتی ساختمانی | خرید سنگ صورتی ساختمانی

مرمر صورتی افغانستان

ابتدا یکی از این سنگ ها را در بین نمونه‌های خارجی معرفی می‌کنیم. این سنگ، در زمینه‌ی صورتی و زیبای خود، رگه‌هایی به رنگ مشکی و در طرح اسپایدر دارد. همین موضوع باعث زیبایی خاص این سنگ می‌شود. هم‌چون دیگر مرمرها، از این سنگ در کاربردهایی هم‌چون کانتر، تزئین دیوار، نورپردازی دکوراتیو، سرویس بهداشتی و حتی ساخت مصنوعات سنگی زیبا می‌توان استفاده کرد.

مرمریت‌ های صورتی ایرانی

در بین سنگ‌ های ایرانی نیز صورتی یافت می‌شود. برای مثال دو سنگ مرمریت صورتی ارومیه و مرمریت صورتی راونج، بیشترین شهرت را در بین دیگر سنگ‌های صورتی دارند.

البته طبیعی‌ست که رنگ این سنگ‌های مرمریت با رنگ نسبتاً خالص مرمرهای صورتی قابل مقایسه نباشد. معمولاً در بافت چنین سنگ‌هایی شاهد وجود رگه‌ها و گل‌هایی از رنگ‌های قهوه‌ای، نارنجی و حتی فسیل‌ هایی هستیم که یکدست بودن آن‌ها را دچار خدشه می‌کنند.

گرانیت صورتی

همه‌ی ما گرانیت را به دانه‌های نمک‌ فلفلی می‌شناسیم. حال اگر این طرح را بر زمینه‌ای از گل‌های صورتی تصور کنید، می‌توانید تصویری از گرانیت صورتی را مجسم کنید. گرانیت صورتی زنجان یکی از همین سنگ‌هاست. این سنگ هم‌چون دیگر گرانیت‌های موجود در بازار به عنوان سنگ کف، سنگ پله و دیوار پله، سنگفرش، دیوارپوش و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت سنگ صورتی

قیمت سنگ صورتی با توجه به نوع و ویژگی‌های ظاهری و فنی آن تعیین می‌شود. برای مثال قیمت سنگ مرمر صورتی، طبیعتاً از سنگ‌های مرمریت و … بیشتر است. از طرفی بدیهی‌ست که کم‌یاب بودن این رنگ سبب گران‌تر فروخته شدن آن نسبت به بسیاری از سنگ‌ها شود.

یکی از کاربردهای پرطرفدار این رنگ، سنگ قبر است. سنگ قبر صورتی عموماً از سنگ‌های مرمر تهیه می‌شود.