دکوراسیون داخلی با سنگ لوکس ساختمانی | تاثیر سنگ در طراحی و معماری ساختمان | سنگ های مناسب دکوراسیون و معماری

دکوراسیون داخلی با سنگ لوکس ساختمانی همواره از پرطرفدارترین شیوه های دکوراسیون بوده است. دکوراسیون داخلی از آن دست حوزه هایی است که هر روز تنوع جدیدی به خود می گیرد.

طراحان خلاقیت خود را به کار می گیرند که فضاهای داخلی که مهم ترین آن خانه است، احساس دلنشین تری را در کنار کارایی در انسان ها ایجاد کنند. دکوراسیون می تواند در سلامت روانی افراد تاثیر منفی یا مثبت بگذارد.

در کنار سنگ از مواد دیگر نیز در آراستن فضاهای داخلی استفاده می شود. چوب ، فلز، و… اما سنگ به دلیل جذابیت خاصی که دارد از جایگاه ویژه ای در این حوزه برخوردار بوده است.

تاثیر سنگ ساختمانی در طراحی و معماری ساختمان به اندازه ای قوی است که بیشتر کارفرمایان ترجیح می دهند در طراحی های خود از آن ها استفاده کنند. در این مقاله به دکوراسیون داخلی با استفاده از سنگ لوکس ساختمانی خواهیم پرداخت.

چرا دکوراسیون داخلی با سنگ ؟

سنگ یکی از لوکس ترین اجسام برای استفاده در فضاهای داخلی است. اهمیتی ندارد خانه شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد. استفاده از دکوراسیون داخلی با سنگ لوکس ساختمانی جلوه هر خانه ای را چند برابر می کند.

علاوه بر آن می توان از سنگ در انواع سبک ها استفاده کرد؛ از کلاسیک گرفته تا مدرن. مزیت استفاده از سنگ ساختمانی در دکوراسیون دوام بالای آن است. از مزایای دیگر سنگ می توانیم به عایق بودن در برابر صدا اشاره کنیم.

دکوراسیون داخلی با سنگ لوکس ساختمانی | تاثیر سنگ در طراحی و معماری ساختمان | سنگ های مناسب دکوراسیون و معماری

کجا از سنگ استفاده کنیم؟

یکی از ویژگی های دکوراسیون داخلی با سنگ لوکس ساختمانی این است که در بیشتر قسمت های خانه قابل استفاده هستند. در سرویس بهداشتی، حمام، اتاق خواب، حال و پذیرایی، آشپزخانه.

نه تنها از این سنگ ها برای پوشاندن کف خانه استفاده می شود، بلکه می توانید از آن برای پوشش دیوار ها و سقف نیز استفاده کنید. از سنگ های لوکس برای ساختن اشیای تزیینی نیز استفاده می شود.

سنگ های مناسب دکوراسیون و معماری چیست؟

انواع بسیار متنوعی از سنگ در طبیعت وجود دارد، اما تعدادی از آن ها بیش از انواع دیگر در معماری و طراحی استفاده می شوند. به معرفی بعضی از آن ها می پردازیم.

سنگ مرمر

این سنگ بسیار منحصر به فرد است و زیبایی چشمگیرش سبب شده است که قیمت بالایی داشته باشد. از ویژگی های ظاهری آن ظاهر آیینه مانند آن است که در اثر صیقل و جلال دادن به این شکل درآمده است. این سنگ در رنگ های متفاوتی استفاده می شود؛ رنگ هایی مانند خاکستری، سبز، زرد، قرمز، سفید.

یکی از معایب آن آسیب پذیر بودن در برابر رطوبت است، به همین دلیل بیشتر استفاده این سنگ در نمای داخلی است تا بیرونی. سنگ مرمر اغلب در دیوار، کف و پله مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ گرانیت

گرانیت از آن دست سنگ هایی است که مراحل استخراج و آماده سازی آن هزینه بر است، به همین دلیل از قیمت بالایی دارد.
دلیل دیگر لوکس بودن آن ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر سایش، ضربه، مواد شوینده و آب است. از سنگ گرانیت برای پوشش کف فضاهای بسته، پله، ستون، دیوار و قسمت های مختلف آشپزخانه استفاده می شود.

سنگ تراورتن

یکی از شیوه های دکوراسیون داخلی با سنگ لوکس ساختمانی استفاده از تراورتن است. از این سنگ هم برای نمای بیرونی ساختمان ها استفاده می شود و هم برای فضاهای داخلی. این نوع سنگ ها طرح های متنوع و زیبایی دارند و یکی از ویژگی های خوب سنگ تراورتن قیمت نسبتا پایین آن است .

دکوراسیون داخلی با سنگ لوکس ساختمانی | تاثیر سنگ در طراحی و معماری ساختمان | سنگ های مناسب دکوراسیون و معماری

سنگ کوارتزیت

مانند سنگ هایی که قبلا به آن ها اشاره کردیم، از این نوع سنگ نیز برای پوشش قسمت های مختلف فضاهای داخلی استفاده می شود.

ویژگی برجسته آن مقاوت در برابر هوا است. خصوصیت ظاهری شبیه به سنگ گرانیت مشکی دارد، اما تفاوتش با آن در مقاومت بیشتر است. جنس آن کمی زبر بوده و بیشتر در رنگ های قهوه ای قرمز و خاکستری مشاهده می شود.

سنگ آنتیک

از سنگ آنتیک در فضای داخلی اغلب در ساخت دیوار قسمت های مختلف خانه استفاده می شود و در نماسازی فضاهای خارجی نیز کاربرد دارند. این سنگ یک سنگ ترکیبی محسوب می شود، یعنی از ترکیب سنگ تراورتن و مالون به دست می آید. این ترکیب هم به شکل طبیعی در طبیعت به وجود می آید و هم به شیوه مصنوعی.

سنگ گابرو

رنگ های متنوع این سنگ سبز، خاکستری و مشکی است. ویژگی این سنگ ها مقاومت بالایی است که در برابر هوا و عوامل جوی از خود نشان می دهند. پس کارایی بسیار خوبی برای پوشش کف دارند. کاربردهای دیگر آن در کابینت و اجسام تزیینی است.

سنگ دیوریت

رنگ رایج این سنگ خاکستری است و به عنوان کفپوش در دکوراسیون داخلی کاربرد دارد.

نقش سنگ در زیبایی و معماری داخلی | سنگ های مناسب دکوراسیون و معماری | مزیت استفاده از سنگ ساختمانی در دکوراسیون

کلام پایانی

این مقاله را به بررسی دکوراسیون داخلی با سنگ لوکس ساختمانی اختصاص دادیم. نقش سنگ در زیبایی و معماری داخلی انکارناپذیز است. علاوه بر آن با استفاده از سنگ در خانه یا هر فضای داخلی دیگری احساس بودن در طبیعت به شما القا می شود، چراکه یکی از اصلی ترین عناصر در طبیعت سنگ است.

تاثیر سنگ در طراحی و معماری ساختمان هر کسی را تشویق به استفاده از آن می کند و در بسیاری از سبک های دکوراسیون از سنگ استفاده می شود.

علاوه بر زیبایی سنگ ها ویژگی های دیگری نیز دارند که قیمت آن ها را افزایش داده است. بنابراین به هنگام خرید باید ویژگی هایی مانند مقاومت و آسیب پذیر بودن را در نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه