سنگ مناسب روف گاردن | سنگ برای روف گاردن | سنگ کف روف گاردن | سنگ روف گاردن

سنگ ساختمانی یکی از گزینه‌های جذاب برای داشتن یک روف‌گاردن یا بام سبز زیباست. در روف گاردن از عناصری طبیعی استفاده می‌شود. به همین دلیل حضور سنگ در طراحی این بخش از ساختمان، سبب فضای گرم‌تر و همچنین طبیعی‌تر آن می‌شود. اما نکته‌ی مهم این است که سنگ مناسب روف گاردن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
برای آن‌که بتوانید در انتخاب سنگ برای روف گاردن به درستی عمل کنید، بهتر است مطالب زیر را به دقت بخوانید.

فرآوری سنگ مناسب روف گاردن

بحث انتخاب سنگ را با مقوله‌ی فرآوری انواع سنگ‌ها شروع می‌کنیم. همان‌طور که می‌دانید سنگ‌های ساختمانی به روش‌های مختلفی فرآوری می‌شوند. هر یک از این روش‌های فرآوری ویژگی‌ها و جذابیت خاص خود را دارند.

شما نمی‌توانید سنگ‌هایی را با فرآوری صاف صیقلی به عنوان سنگ کف روف گاردن استفاده کنید. چرا که این موضوع می‌تواند سبب لغزنده بودن بیش از حد کف شود. استفاده از سنگ‌هایی با فرآوری تیشه‌ای، چرمی و … گزینه‌هایی مناسب برای بخش‌های مختلف روف گاردن هستند.

مقاومت کافی سنگ در برابر شرایط محیطی

سنگ مناسب روف گاردن، سنگی‌ست که بتواند در فضای آزاد و در تماس با شرایط محیطی مختلف به خوبی دوام بیاورد. این سنگ قرار است به طور پیوسته در برابر نور آفتاب، بارش باران و کاهش و افزایش دما مقاومت کند.

مقاومت سنگ روف گاردن در شرایط محیطی

سنگ متناسب با طراحی بام سبز

طراحی روف گاردن به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. در این‌جا ما قصد بررسی و بحث پیرامون سبک‌های مختلف روف گاردن را نداریم. مسئله این است که شما بتوانید سنگی را متناسب با طراحی روف گاردن خود انتخاب کنید.

بسته به انتخاب مواد اولیه و تم رنگی فضا، می‌توانید سنگ‌هایی با رنگ‌های مناسب انتخاب کنید. معمولاً عناصر قالب در روف‌گاردن شامل سنگ و چوب هستند که ترکیب آن‌ها با یکدیگر می‌تواند فضایی چشم‌نواز و گرم را ایجاد کند.

ابعاد سنگ کف روف گاردن

سنگ‌های کف معمولاً در ابعاد 30*30 و یا 40*40 برش داده و فرآوری می‌شوند. چرا که این اندازه را می‌توان مناسب‌ترین سایز سنگ برای کف دانست.

دلیل تناسب این سایز از سنگ برای روف گاردن دو مزیت زیر است:

  • پایین آمدن احتمال شکستن سنگ
  • امکان شیب‌بندی و هدایت آب باران با ناودانی و نقاط مورد نظر
تراورتن بهترین سنگ برای روف گاردن

تراورتن بهترین سنگ برای روف گاردن

معمولاً توصیه می‌شود افراد از همان سنگی که در نما استفاده کرده‌اند در روف‌گاردن خود استفاده کنند. یکی از بهترین گزینه‌ها برای این بخش از ساختمان، سنگ تراورتن است. دلیل این امر ویژگی‌های مهم و برجسته این سنگ است. این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • مقاومت در برابر نور آفتاب
  • مقاومت در برابر سرما و گرما
  • زیبایی و تنوع رنگی بالا
  • چسبندگی بالا به ملات

 

یکی از دلایل بسیار مهم در انتخاب سنگ تراورتن، عدم وجود آهن در ساختار آن است. وجود این فلز در بافت سنگ سبب زنگ زدگی و آسیب به سنگ می‌شود. وجود این عنصر در سنگ‌هایی همچون سنگ مرمریت باعث شده است که این سنگ‌ها انتخابی درست برای نصب در روف گاردن نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه