قرمز

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش دادن همه 7 نتیجه

قرمز

سنگ قرمز ساختمانی

یکی از جذابیت‌ها و یا به بیانی دقیق‌تر نقاط قوت سنگ‌های ساختمانی، تنوع رنگی آن‌هاست. در این میان یکی از سنگ‌هایی که طرفداران بسیاری را دارد، سنگ قرمز ساختمانی است. سنگ‌های مختلفی از معادن سراسر جهان و به‌ویژه کشورمان به این رنگ استخراج می‌شوند که زیبایی سرخ‌گون آن‌ها، خصیصه‌ای مثال‌زدنی و قابل توجه است.

بیایید نگاهی به این سنگ‌ها داشته باشیم.

سنگ قرمز از چه نوعی است؟

فراوانی رنگ قرمز در بین سنگ‌های ساختمانی به مراتب بیشتر از بسیاری از رنگ‌های دیگر است. به‌گونه‌ای که اگر نگاهی به معادن داخلی کشورمان داشته باشیم، می‌بینیم که انواع سنگ‌های گرانیت، مرمریت و یا تراورتن در این رنگ یافت می‌شوند.

این خود نکته‌ای بسیار جذاب و قابل تامل است. چرا که در این صورت می‌توان در کاربردهای مختلف و در فضاهای داخلی و خارجی، با توجه به معماری ساختمان از سنگ های ساختمانی قرمز استفاده کرد.

سنگ قرمز ساختمانی | قیمت سنگ قرمز ساختمانی | خرید سنگ قرمز ساختمانی

سنگ تراورتن قرمز

تراورتن‌های قرمز را شاید بتوان از برجسته‌ترین سنگ‌های ساختمانی قرمز دانست. در میان این سنگ‌ها، سنگ تراورتن قرمز آذرشهر حتی از محبوبیت و شهرتی جهانی برخوردار است و در بازارهای بین‌المللی به‌عنوان سنگی منحصربه‌فرد شناخته می‌شود. تراورتن قرمز اصفهان نیز از دیگر نمونه‌های موجود در بازار است که هم‌چون سنگ آذرشهر در اشکال موج‌دار و بی‌موج فرآوری شده و عرضه می‌شود.

سنگ مرمریت قرمز

اگر سری به استان‌های چهارمحال و بختیاری، مرکزی یا اصفهان بزنیم، می‌توانیم معادن بزرگ و ذخایر عظیم سنگ‌های مرمریت قرمز را بینیم. انواع سنگ قرمز مرمریت در این استان‌ها استخراج شده و پس از فرآوری با بهترین کیفیت در سنگ‌فروشی‌های سراسر کشور عرضه می‌شوند.

از مهم‌ترین مرمریت‌های قرمز می‌توان به مرمریت گلدن رز، مرمریت انارک و یا مرمریت قرمز بوانات اشاره کرد.

سنگ گرانیت قرمز

زیبایی سنگ‌های گرانیت قرمز، در کنار کیفیت بالای آن‌ها، از این سنگ‌ها مصالح محبوبی ساخته است. گرانیت قرمز با طرح خاص و زیبای خود توانسته در کاربردهای مختلف خارجی و داخلی از جمله نما، سنگ‌فرش، کفپوش و … جای خود را باز کند.

گرانیت قرمز یزد یکی از پرطرفدارترین گرانیت‌های موجود در بازار است. در کنار این سنگ می‌توان به گزینه‌های ارزشمندی هم‌چون گرانیت قرمز سمنان و یا اصفهان اشاره کرد.

توجه کنید که برای خرید سنگ قرمز و به کار بردن آن در معماری ساختمان، حتماً با توجه به سبک معماری و دیگر المان‌های مهم عمل کنید.